Pitkä Lounas 9.-10.12.2011
Perinteinen Pitkä Lounas kruunaa jälleen kerran Helsingin Nuorkauppakamarin vuoden. Tällä kertaa juhlitaan kansainvälisyysteeman alla ja juhlaan on kutsuttu vieraita Tallinnaa ja Tukholmaa myöten. Luvassa on myös muutama muu yllätys viime vuosista poiketen. Perinteisinä ohjelmanumeroina ovat mm. ansioituneiden jäsenten palkitseminen ja puheenjohtajien käätyjen vaihto.
Juhlaan voivat ilmoittautua Helsingin Nuorkauppakamarin jäsenet, koejäsenet, senaattorit ja kunniajäsenet, sekä muut erillisen kutsun saaneet henkilöt. Iltajuhla ja brunssi ovat avoimia myös seuralaisille. Perjantain tilaisuudet järjestetään Radisson Blu Royalissa (Runeberginkatu 2) ja jatkot Bläkissä. Lauantain brunssi perinteisesti WTC Helsinki Clubin vanhassa pankkiholvissa (Aleksanterinkatu 17).
Kutsu
Sitovat ilmoittautumiset lomakkeen kautta 25.11.2011 mennessä. Tiedustelut (mahdollista myös ilmoittautua) sähköpostilla osoitteeseen taija.myllyla (ät) gmail.com tai puhelimella numeroon 040-134 66 64. Osallistuminen on maksettava viimeistään 30.11.2011 tilille 660100-3643483 Ålandsbanken (muista merkitä viestikenttään kuka osallistuu ja mihin). Haluttaessa voidaan lähettää myös erillinen lasku.
Varaa mukaan käteistä, jotta voit osallistua arvontaan, jossa on useita rahanarvoisia palkintoja!
Huom! Haluatko saada extra-annoksen kansainvälisyyttä? Voit tutustua paremmin kansainvälisiin vieraisiimme tarjoamalla heille kotimajoitusta juhlan aikana. Ilmoittaudu kotimajoittajaksi juhlan ilmoittautumislomakkeen kautta, tai lähettämällä postia osoitteeseen: taija.myllyla (ät) gmail.com
Yhteistyökumppanit
Niinatar
Runeberginkatu 40
00260 Helsinki
P 09 2419770
www.niinatar.fi
Helsingin Nuorkauppakamarilaisille seuraavat edut (jatkuva):
• Naisten iltapuvut -15%
• Miesten pukukokonaisuuksien osto ja vuokraus -10%
Pukujen sovitukseen suositellaan ajanvarausta
Tuloskiinteistöt Oy on 1987 perustettu kiinteistöalan välitys- ja konsulttiyritys.Yrityksellä on toimistot Turun lisäksi Helsingissä ja Oulussa.Tuloskiinteistöt on keskittynyt tarjoamaan kaupallisiin kiinteistöihin liittyviä palveluja. Tärkeimpiin palveluihin sisältyvät mm. kiinteistön omistajan edustus, kaupantekoprosessin hallinta ja johtaminen, strukturoidut prosessit, myynti- ja vuokrausneuvottelut, vuokralaisen edustus (tenant representation), kiinteistöjen arvonmääritys ja toimitilavälitys.
VIA Groupin konsulteilla on yhteensä satoja vuosia konsultti- ja johtajakokemusta. Yrityksenä olemme toimineet yli 35 vuotta.
Konsultointitapamme korostaa johtajien roolia. Kehittämämme työkalut nostavat johtamisen mahdollisuudet uudelle tasolle. Leadership Academyn koulutus- ja kehitysohjelmat keskittyvät puolestaan osaamisen jalostamiseen. Kykenemme rakentamaan juuri sellaisen koulutus- ja kehitysohjelman, jonka organisaatiosi tarvitsee.
Olemme alusta asti yhdistäneet konsultoinnin ja koulutuksen. Nyt kokonaisuus tarkoittaa strategian vahvaa kytkemistä toteutukseen, muutoksen tekemistä ja ihmisten sitoutumista siihen sekä monimuotoisen rakenteen hallintaa johtamisen IT-järjestelmillä.
Uskomme analyyttiseen ajatteluun ja tutkittuun tietoon. Olemme luoneet asiakkaidemme käyttöön lukuisia mittaus- ja tutkimuskonsepteja liittyen johtamiseen, asiakassuhteiden hallintaan sekä yritysten organisaatioiden toimintaan.